TaxMachine PITy 2022/2023

Profesjonalny program do rozliczania rocznych deklaracji PIT za 2022 rok.
Rozliczysz i wyślesz do systemu e-Deklaracje wszystkie rodzaje PIT (PIT-37, PIT-36, PIT-28, PIT-36L, PIT-38, PIT-39), a także PITy pracownicze/płacowe (PIT-11, PIT-4R, PIT-8AR, PIT-8C i inne). Odliczysz wszystkie ulgi podatkowe, w tym ulgę ulgę na dzieci, ulgę na internet, ulgę rehabilitacyjną.
Zawsze bezpłatnie i bez ograniczeń, także w zastosowaniach komercyjnych, w biurach rachunkowych, kancelariach podatkowych. Możliwość pracy wielostanowiskowej i zdalnej.

Więcej na temat programu Pobieram program PITy 2022/2023

Program PIT 2022

Darmowy program TaxMachine PITy 2022/2023

Program TaxMachine PITy 2022/2023 to prosty w obsłudze, zawsze bezpłatny program do PIT-ów za 2022 rok.  Programem tym rozliczysz wszystkie deklaracje oraz natychmiast przekażesz je do Urzędu Skarbowego przez Internet z użyciem systemu e-Deklaracje.

Program TaxMachine PIT 2022 to kompletne, darmowe rozwiązanie do wypełniania rocznych formularzy PIT za 2022 rok. Program posiada wszystkie rodzaje deklaracji Pit za 2022 rok, w tym:

 • PIT-36L - podatek liniowy 19% z działalności gospodarczej,
 • PIT-28 - ryczałt od przychodów z firmy lub z najmu,
 • PIT-36 - najczęściej PIT ten służy do opodatkowanie dochodów zagranicznych, najmu, działalności gospodarczej,
 • PIT-37 - dotyczy dochodów krajowych, dla których zaliczki na podatek uiszcza płatnik, w głównej mierze są to dochody z  umów zlecenia, zarobki z emerytur i rent, dochody z pracy najemnej, dochody z umów o dzieło itp.,
 • PIT-38 - przeważnie dochody kapitałowe, w tym dochody z papierów wartościowych,
 • PIT-39 - dochody ze sprzedaży praw majątkowych i nieruchomości.

Deklaracje PIT dla pracodawców

Program PIT 2022/2023 to także PITy dla pracodawców, przez internet można nim wysyłać takie PITy jak: PIT-11, PIT-4R, PIT-8C, PIT-40, PIT-8AR, PIT-R i inne. Nie ma żadnych opłat za te PITy, można dodawać dowolną ilość pracodawców oraz pracowników. Jest to jedyny darmowy program który umożliwia to bez konieczności wnoszenia opłat.

Dlaczego program PIT 2022?

Najważniejsze zalety programu Pity 2022:

 • posiada mechanizm samoczynnego uzupełniania wprowadzanych danych, który znacznie przyśpiesza wpisywanie np. danych adresowych podatników,
 • wysyła przez internet PITy płatników (pracodawców) bezpłatnie bez limitów ilości deklaracji, płatników i pracowników,
 • zawiera dokładną dokumentację: kontekstowe wyjaśnienia do druków PIT, pomoc omawiającą pracę z oprogramowaniem, broszury Ministerstwa Finansów, objaśnienia w Kreatorze Pit 2022 - całość masz w jednym miejscu,
 • non stop nadzoruje prawidłowość sporządzanych druków Pit 2022, podpowiada poprawki,
 • wbudowany asystent PIT pomaga mniej doświadczonym podatnikom,
 • drukuje przelewy i wpłaty do Urzędu Podatkowego,
 • automatycznie aktualizuje się do najświeższej edycji,
 • posiada czytelny i nowoczesny interfejs użytkownika, pozwala na pracę na wielu zeznaniach PIT naraz,
 • posiada zbiór danych Urzędów Skarbowych,
 • program PITy 2022 umożliwia zapisywanie zeznań PIT 2022, załączników, potwierdzeń odbioru i pozostałych druków do plików PDF.

Program Pity 2022 zawiera również wszelkie potrzebne dodatki do druków Pit za 2022 rok, w tym najważniejsze:

 • PIT/O - odliczenia fiskalne, w tym odliczenie rehabilitacyjna, zniżka na internet, darowizny, odliczenie na dziecko i pozostałe,
 • PIT/D - ulga odsetkowa, ulgi "mieszkaniowe",
 • PIT/M - przychody małoletnich dzieci,
 • PIT/B - dochody z działalności gospodarczej,
 • PIT-2K - odliczenie odsetkowa,
 • PIT/ZG - przychody zagraniczne,

Aby uprościć sporządzanie deklaracji PIT program ma wbudowany Kreator PIT, który wspaniale upraszcza sporządzanie każdych deklaracji. Podatnik prowadzony jest "za rękę" przez wszystkie kroki przygotowywania formularza PIT, trzeba tylko podać wszelkie dane i gotowa deklaracja pojawia się na ekranie. Nie ma łatwiejszego sposobu na tworzenie druków Pit za 2022 rok.

Poza tym, dzięki alternatywy sporządzania zeznań bezpośrednio na aktywnych formularzach, program Pit 2022/2023 jest idealnym narzędziem dla profesjonalistów. Tworzenie druków PIT na przeliczających się samoczynnie aktywnych drukach jest najszybszym sposobem na wyliczanie sporych ilości PIT-ów w krótkim czasie. Analogicznie jak w przypadku stosowania Kreatora PIT 2022/2023, program cały czas sprawdza wprowadzane wartości odliczeń i limituje je jeśli zachodzi taka potrzeba. Co więcej, w toku przygotowywania aktywnych zeznań, program PITy 2022/2023 cały czas pokazuje objaśnienia dotyczące rozliczanych pól zeznania PIT 2022/2023.

Dzięki samoczynnemu liczeniu większości pozycji zeznania wykonanie typowego zeznania PIT-37 w programie PIT 2022/2023 sprowadza się do wpisania swoich danych osobowych oraz przepisania kilku kwot z druku PIT-11, to jest kwoty przychodu, kwoty kosztów uzyskania przychodów, kwoty zapłaconych przedpłat na podatek dochodowy i wartości uiszczonych składek ZUS na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne. Da się to wykonać dosłownie w ciągu kilku chwil oraz natychmiast przekazać formularz do Urzędu Skarbowego poprzez Internet.

Program PIT 2023 jest całkowicie darmowy, zarówno w użyciach profesjonalnych jak i osobistych. Może być wykorzystywany bez opłat przez kancelarie podatkowe oraz inne jednostki trudniące się zawodowo sporządzeniem PIT-ów 2022/2023.

E-deklaracje z programem PIT 2022

e deklaracje_logo 8c8f17e7Niewątpliwą zaletą programu jest możliwość przesyłania pit przez internet bez konieczności uruchamiania dodatkowych programów zewnętrznych i pobierania formularzy ze stron Ministerstwa Finansów e-deklaracje. Druga zaleta to możliwość korzystania z kreatora PIT, który prowadzi "krok po kroku" przez kolejne fazy sporządzania zeznania pit. W konsekwencji kreator sam dobiera odpowiedni formularz wraz z niezbędnymi załącznikami. Z kreatora skorzystają w szczególności osoby mniej biegłe w sporządzaniu zeznania pit od osób zajmujących się tym w sposób profesjonalny. Profesjonaliści znający od podstaw zagadnienia związane z podatkami wybiorą drogę „na skróty” poprzez wybór odpowiednich formularzy i skupienia uwagi na wypełnieniu odpowiednich pozycji w odpowiedniej kolejności.

Jak wysłać e-deklarację z programu PIT 2022?

Po przeprowadzeniu wszelkich operacji w rezultacie jakich określony zostaje należny podatek i możliwym wskazaniu kwoty 1% podatku na określone konto instytucji pożytku publicznego przechodzimy do przekazywania e deklaracji do Urzędu Fiskalnego. Czynność ta wykonujemy w następujący sposób:

 • w menu deklaracji PIT kliknij pozycję "e-Deklaracje",
 • w okienku "Wysyłam deklaracje" wpisz "Przychód podatnika z zeznania za 2014",
 • kliknij "Wyślij" na dole okienka.

Zwykle po kilku chwilach (od czasu do czasu dłużej) druk jest dostarczana do urzędu fiskalnego i pobrany jest potwierdzenie urzędowego zaświadczenia odbioru dokumentu elektronicznego (UPO):

 • na pasku narzędziowym formularza PIT- kliknij "Poświadczenie odbioru",
 • wydrukuj UPO,
 • zapisz druk podatkowy.

Słowa kluczowe

program do rozliczania pit, rozliczenie roczne 2022, rozliczenie pit, program pit 2022, pit online, pit-40, program pity, darmowy program pit, rozliczenie podatku, darmowy program do rozliczania pit, rozliczenie pit 2023, pit-4r, pit-8ar, rozliczenie roczne, program pit 2023, program pit-11, program PITy TaxMachine 2022/2023, pit-11, pit-8c, formularze pit, program pit, rozliczanie pit 2022

Stowarzyszenie ARS VIVENDI na Rzecz Rozwoju ZS UNICEF w Rzeszowie, Ofiar Katynia 1, 35-209, RZESZÓW